Alaçatı'dan Haberler

Çeşme Marina'da Jazz Rüzgarı esiyor..7 Haziran’a kadar sürecek olan ve müzik koordinatörlüğünü Ayhan Öztoplu’nun üstlendiği festival Ayşe Gencer ve İlham Gencer ile başlayacak. Ardından Bülent Ortaçgil, Elif Çağlar ve Kerem Görsev Trio, Ayça Gündüz-Latin Jazz Project, Melis Sökmen, Birsen Tezer, İmer Demirer&Neşet Ruacan, Erkan Oğur, Okay Temiz, All Star Jazz Band ve Sibel Köse, Kürşat Başar Orkestrası caz tutkunları ile buluşacak.

http://marinada.jazzruzgari.com/

Uluslararası Kaybolan Lezzetler Festivali’nin ilki 6-8 Haziran 2014 tarihleri arasında İzmir Alaçatı’da gerçekleşiyor!Gastronomi sohbetleri, yemek yarışmaları, ünlü konuklar ve tadımlarla dolu geçecek lezzet keşfine davetlisiniz!

http://www.kaybolanlezzetler.com/

 

Genç Sanat Günleri(19.05.2014)

Alaçatı, geçen yıl olduğu gibi; 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “2. Alaçatı Genç Sanat Günleri” adı altında karma bir sergiyle 2013 sezonunun ilk sanat etkinliğini gerçekleştiriyor.

http://www.alacatidatatil.com/etkinlik/genc-sanat-gunleri

5. Ot Festivali(10.04.2014)

İlki 2010 yılı Nisan ayında düzenlenen “ALAÇATI OT FESTİVALİ”nin her sene daha fazla katılımla, misafirlerini ağırlıyor. Bu yılki Festival 4 gün sürecek. 10 Nisan Perşembe günü açılış ve kortej, Cumartesi Pazar günleri ise yarışma diğer etkinliklere daha uzun süre ayrılmış olacak. Pazar gününü sonunda Yemek yarışmalarının ödül töreni yapılacak.

http://www.alacatidatatil.com/etkinlik/ot-festivali

Sakız Adası Karnaval Eğlenceleri(02.03.2014)

Hios Adasında farklı şekillerde kutlanan APOKRİES, bu yıl, kutlamaların son Pazar günü olan 2 Mart 2014 tarihinde ve bir sonraki gün 3 Mart 2014 Pazartesi (Temiz Pazartesi olarak anılan) günü kutlanacaktır. Hios’ta bulunmanız ve bizlerle eğlenmeniz için sizleri davet ediyoruz.

http://www.alacatidatatil.com/etkinlik/sakiz-adasi-karnaval-elenceleri

 Genç Sanat Günleri(19.05.2013)

Alaçatı, geçen yıl olduğu gibi; 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “2. Alaçatı Genç Sanat Günleri” adı altında karma bir sergiyle 2013 sezonunun ilk sanat etkinliğini gerçekleştiriyor.

http://www.alacatidatatil.com/etkinlik/genc-sanat-gunleri

Uluslararası Alaçatı Festivali 2012" MFÖ İle Sona Eriyor! (23.06.2012)

"Uluslararası Alaçatı Festivali 2012"; her yaşta insanın sevdiği ve sesine aşina olduğu MFÖ grubu ve efsane dj'lerin performanslarıyla sona eriyor.

 http://www.sondakika.com/haber/haber-uluslararasi-alacati-festivali-2012-mfo-ile-3723930/

Alaçatı'da salsa coşkusu!(20.06.2012)

“Uluslararası Alaçatı Festivali 2012”de 20 Haziran 2012, Çarşamba akşamı salsa coşkusu yaşanacak!

 http://www.milliyet.com.tr/alacati-da-salsa-coskusu--sahnesanatlari-1555233/

İspanyol Buika Alaçatı Festivalinde(16.06.2012)

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika; en iyi şarkılarını bir araya getirdiği “En Mi Piel” albümüyle çıktığı dünya turnesinde rotasını Alaçatı’ya da çevirdi.

http://uzakrota.com/ispanyol-buika-alacati-festivalinde/

Alaçatı Ot Festivali (07.04.2012)

Alaçatı’nın yerel kimlik ve dokusunu yansıtan en güzel etkinliklerden biri olan “Alaçatı Ot Festivali” bu yıl 3. kez yapılıyor. Alaçatı Ot Festivali; Alaçatı Belediyesi, Port Alaçatı, Alaçatı İmren Han Butik Otel, Alaçatı Resort Alaçatı Turizm Derneği, Peugeot ‘un sponsorluk destekleriyle gerçekleştiriliyor.
Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın  etkinlik ile ilgili görüşleri şöyle;
“Çevrenin ve doğal beslenmenin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşılmaya başlandığı günümüzde bizler Alaçatı’nın, Alaçatılıların yüzyıllardır yaşattığı bir özelliğini, kültürünü, birikimini ülkemize ve dünyaya tanıtmaya karar verdik.
Bu nedenle Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerinin kaybolmaması için bir festival düzenledik. İlkini 2010 yılı Nisan ayında düzenlediğimiz “ALAÇATI OT FESTİVALİ”nin üçüncüsünü bu yıl Nisan ayında gerçekleştireceğiz.
Alaçatı’yı bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık! Bu nedenle her bahar, doğanın uyandığı, bin bir çeşit otun çevremizi bezediği bir dönemde bu festivali yaptık ve bunu gelenekselleştirmeyi amaçlıyoruz.
Alaçatı’nın doğallığına, kucaklayıcı sıcaklığına kaynatılmış reçellerin, bin bir otla yapılmış yemeklerin, böreklerin üzerine serpilmiş çörekotlarının kokusu karışsın istedik bu festivali düzenlerken.
Bu festival bir yarışmadan öte bir şey. Festival bahane; Doğa hakkında bildiklerimizi aktarmak, bilmediklerimizi öğrenmek, yeni tatlara yeni dostluklar eklemek amaç. Ayrıca, Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşmak, gülen yüzlü güzel insanlarla güzellikleri paylaşmak, hiç tanımadığımız, adlarını bile bilmediğimiz insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkaha atmak amaç. Kısacası, “O anı yaşadım” diyebilmek. Tanıdıklarımızı, tanımadıklarımızı, kısacası herkesi bu keyfi bizimle birlikte paylaşmaya çağırıyoruz.”

http://www.alacati2020.org/2012/03/29/alacati-ot-festivali/

Alaçatı’da “film” festivali(24.02.2012)

Şehirleri ve ülkeleri birbirine bağlayan tek sinema projesi “!f 2” İstanbul ile eşzamanlı ALAÇATI’da gösterilecek!

http://www.alacati2020.org/2012/02/05/proje-4-basligi/

Alaçatı’da Yılbaşı 2012

Alaçatı, 2012 Yeni Yıl kutlamalarına hazır. Alaçatı’da yılbaşı gecesi katılabileceğiniz bir çok etkinlik var. İsterseniz Alaçatı’nın arnavut kaldırımlı sokaklarında, isterseniz Alaçatı’ya özgü mekanlarda yeni yılı karşılayabilirsiniz. Alaçatı ruhunu hissedeceğiniz herkese özel herkese uygun programlar sizler için hazırlandı.Siz de Alaçatı’da olacaksanız bu programlara bir göz atın.

http://alacatidahayat.wordpress.com/2011/12/20/alacatida-yilbasi-2012/

Şifa kaynağı Alaçatı Lavanta Balı

Alaçatı'da, katkısız, organik ve lavanta aromalı bal üretimi gerçekleştirildi. Üretilen balın Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme & Farmakokinetik Araştırma- Uygulama Merkezi’nde (ARGEFAR) yapılan analiz sonucunda Türk Gıda Kodeksi- Bal tebliği standartlarına göre besin değerinin çok yüksek olduğu anlaşıldı.

http://www.alacatidatatil.com/haber/sifa-kaynagi-alacati-lavanta-bali

Alaçatı Rehberi 2011

Çeşme'nin hem Türkiye'de hem de dünyada en popüler tatil beldelerinden biri olan Alaçatı'yı hala gezmediyseniz, 'ALAÇATI REHBERİ 2011' ile işe başlayın. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan rehberin içinde her zevke hitap eden onlarca butik oteli sizler için araştırdık. Damağınızı şenlendirecek restoranların ayrıntılı bir listesi ile bölgenin tarihinden sörf merkezlerine kadar merak ettiğiniz her bilgiye 'ALAÇATI REHBERİ 2011' ile ulaşacaksınız. Konumu, ulaşımı ve coğrafyasını, içindeki haritalardan kolayca keşfedebileceğiniz rehberde tarihi bilgilerin yanı sıra, yeme-içme adresleri, windsurf merkezleri, çevrede gezilebilecek yerler, etkinlikler, Alaçatı'nın kültür-sanat hayatı ile alışveriş olanakları ayrıntılarıyla okuyucuya sunuluyor. Bu göz alıcı mekânlar ve doğal güzellikleri size anlatırken işi sadece hayal gücünüze bırakmamak adına sayfalarımızı en ayrıntılı fotoğraflarla hazırladık. Böylece merak ettiğiniz her konuya ışık tutmayı amaçladık. 'Butik Oteller Kitabı'' ve 'Konaklama Evleri Kitabı'nın yayımcısı Grup Yayıncılık tarafından hazırlanan rehber Alaçatı'nın geçmişinden günümüz konaklama yerleri ve eğlence tesislerine, ünlü yel değirmenlerinden mitolojik efsanelerine, gezilecek yerlerden otantik yemeklerine kadar yöre hakkında her ayrıntıya değiniyor. 'ALAÇATI REHBERİ 2011' ile Alaçatı keşfinizi ve tatilinizi tam bir doyumla noktalayacaksınız.

http://kitap.antoloji.com/alacati-rehberi-2011-kitabi/

 Alaçatı Jazz Rüzgarı (22.10.2011)

Alaçatı’da 22 Ekim’de başlayan Jazz Rüzgarı, Kurban Bayramı’nda da esmeye devam ediyor. 22 Ekim – 12 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivale Türk caz dünyasına yıllarca emek vermiş solist ve enstrümantalistler yer alıyor. Alaçatı Belediyesi, Bu’ra Lokal ve Kesre Otel’in işbirliğiyle hazırlanan Alaçatı Jazz Rüzgarı Festivali’ne Ayten Alpman, Melis Sökmen, Ayşe Gencer, İmer Demirer, Sibel Köse, Önder Focan ve Sibel Tüzün katılıyor.

http://www.milliyet.com.tr/alacati-jazz-ruzgari-etkinlikler-1458828/

RED BULL PRINCE OF ISLANDS 2011(14.08.2011)

Adrenalin Rüzgarına Kapıl!Prince Of Islands Ortakent'te start alıyor. Bu macera dolu sörf yarışına Red Bull Sporcusu Lena Aylin Erdil ev sahipliği yapıyor. Sen de katıl, bu unutulmaz deneyimin bir parçası ol!Red Bull Prince of Islands Profesyonel ve Amatör olmak üzere iki klasmanda düzenleniyor. Organizasyon her biri 1'er saatlik toplam 3 yarıştan oluşacak ve ekte belirtilen parkurda toplamda en çok turu atan ilk üç sporcu (erkek ve kadınlarda ayrı ayrı olmak üzere) ödül almaya hak kazanacak.Profesyonel klasmanında yarışa başvuracak ilk 40 sporcunun Alaçatı - Bodrum ulaşım, Alaçatı - Bodrum Malzeme transfer, Ortakent'te 2 gün konaklama ve Bodrum - Erikli ulaşım ve malzeme transferleri Red Bull tarafından karşılanacaktır. Bu amaçla 14.08.2011 tarihinde Alaçatı'dan Bodrum, Ortakent'e sporcular için otobüs ile transfer sağlanacaktır. Yine aynı gün Red Bull tarafından sağlanacak bir araçla yarış malzemeleri Bodrum'a nakledilecektir. Yarışların sona ermesinden sonra 16.08.2011 tarihinde Ortakent'ten kalkacak otobüslerle sporcular ve malzemelerinin Erikle'ye transferi sağlanacaktır.41. ve 80. sıra arasında başvuracak sporcuların Alaçatı - Bodrum ulaşım, Alaçatı - Bodrum Malzeme transfer ve Bodrum - Erikli ulaşım ve malzeme transferleri Red Bull tarafından karşılanacaktır. Bu sporcuların Ortakent'teki konaklamaları kendilerine aittir. Sporcuların uygun şartlarla konaklayabileceği otel bilgileri ayrıca duyurulacaktır…Profesyonel kategorisine sadece 2011 yılında PWA ve Pegasus Windsurf ligine katılan sporcular başvurabilir.

http://www.redbull.com.tr/cs/Satellite/tr_TR/Event/RED-BULL-PRINCE-OF-ISLANDS-2011-021243060601131

“Moda & Sanat Festivali” Alaçatı 2011(27.07.2011)

Aslında Alaçatı’da her yaz düzenlenen moda etkinliği, bu sene içine sanatı da dahil ederek “1. Geleneksel Millfest” adını almış. İlk yapıldığı adı “Galata Moda Alaçatı” olan, sonraki iki sene “Moda Tasarım Kumpanyası” adı altında gerçekleştirilen moda günleri, bu kez kimlik değiştirerek festivale dönüştürülmüş.Ben “1. Geleneksel Millfest” festivalinin uzun soluklu olacağından ve gelişerek devam edeceğinden çok ümitliyim.Festivali düzenleyen Ege Giyim Sanayicileri Derneği’ne (EGSD) teşekkür ediyorum. İzmir için İzmir’in adını duyurmak, buradaki değerleri dünyaya anlatmak için önemli etkinlikler, yarışmalar, festivaller, moda günleri düzenliyorlar. Diğer dernekler, meslek kuruluşları ile kıyaslayacak ve yaptıklarına bakacak olursanız, dişe dokunur şeyler yapıp, elini taşın altına koymakta başı çektiklerini göreceksiniz.27 Temmuz-30 Temmuz tarihleri arasında Hacı Memiş Mahallesi’nde gerçekleştirilecek “1. Geleneksel Millfest”i kaçırmayın. Konserler ve etkinlikler için ücret ödemeniz gerekmiyor. İster alışveriş yapın, isterseniz kendinizi müziğin ve dansın büyüsüne bırakın. Siz bunları yaparken Alaçatı sokaklarındaki tarih ve yaşanmışlık, size eşlik etsin.

http://www.milliyet.com.tr/-moda-sanat-festivali-alacati-2011/sezin-sivri/ege/yazardetay/24.07.2011/1418135/default.htm

Alaçatı Sörf Festivali (21.07.2011)

Alaçatı sörf cennetinde yer alan Myga Surf City’de 21 Temmuz 2011 Perşembe sabahı başlayan ve 24 Temmuz 2011 Pazar günü son bulan Alaçatı Sörf Festivali 4 gün boyunca sporun, eğlencenin ve müziğin merkezi oldu. Alaçatı’nın eşsiz rüzgarı, masmavi denizi ve keyifli ortamı sörf festivaline ev sahipliği yaptı.Myga Surf City, İyi Restobar ve Lanila tesislerinde ortaklaşa gerçekleşen festival etkinlikleri Alaçatı’nın ve Türkiye’nin ilk sörf odaklı eğlence ve müzik festivali oldu.Swatch, BauMax, Advantage Card, Lacoste Live, ATÜ DutyFree, Apple, EGEMEK firmalarının sponsorluğunda ve Alaçatı Belediyesi katkıları ile gerçekleşen Alaçatı Sörf Festivali bir çok eğlence, yarış, müzik ve tatil etkinliğini içinde barındırdı. Milli sörf sporcusu Ali Palamutcu önderliğinde kurulan Myga Surf Co. tarafından organize edilen Alaçatı Sörf Festivali’nde Virgin Radio, NTV Spor, WON İletişim Ajansı, Biletix ve Motor Boat & Yachting festival organizasyon partnerleriydi.Alaçatı Sörf Festivali kapsamındaki etkinlikler herkese açık ve ücretsiz gerçekleşti.

http://www.alacatisorffestivali.com/festivalde-neler-var.html

Port Alaçatı Şarap Festivali (24-25-26 Haziran 2011)

Tarihte şarapçılıkta ön sıralarda yer alan Çeşme yarımadası günümüzde de bu geleneği sürdürmeye hazırlanıyor. 24-25-26 Haziran tarihlerinde Alaçatı Port, ‘Alaçatı Port Şarap Festivali”ne ev sahipliği yapıyor. Port Alaçatı, kalabalık şehirlerin ve normal yaşamın yorucu temposundan kurtulmak isteyenlere sakin bir yaşam stili, aktif bir ortam arayanlara ise sörf, yelken, derin deniz balıkçılığı ve diğer pek çok spor olanakları ve farklı etkinlikler sunuyor. Port Alaçatı 2011 yazına bir şarap etkinliği ile başlıyor. Port Alaçatı Şarap Festivali süresince yapılacak “Şarap” etkinlikleri kapsamında, ziyaretçiler, Türkiye’nin önde gelen şarap üreticileri tarafından kurulan tadım stantlarında birbirinden lezzetli şarapları tatma fırsatı yakalayabilecekler. Şarap tadımları, 24-25-26 Haziran 2011 tarihlerinde 18:00-22:00 saatleri arasında gerçekleşecek.Port Alaçatı Şarap Festivali’ne katılacak üreticiler arasında Arcadia, Büyülübağ, Diren, Doluca, Kavaklıdere, Kayra, Pamukkale, Sevilen, Şato Nuzun, Umurbey, Urla, Vinkara, Vinoluş ve Yazgan, Yücel firmaları yer alıyor.Port Alaçatı Şarap Festivali süresince, Port Alaçatı yeme- içme mekanları Deli Deli Resto-Bar, Ferdi Baba Restaurant, Kydonia, Marina Lokanta, O Ev, Port Restaurant, Porto Maria ve The Winston Club; ziyaretçilere mükemmel şaraplar ile tadacakları eşsiz lezzetler hazırlıyorlar.

http://www.keyifnotlari.com/keyifli_haberler/port_alacati_sarap_festivali

Alaçatı Şarap Festivali (17.06.2011)

Gelecek hafta yolu Çeşme’ye düşenleri 2 günlük pek lezzetli şaraplar ve yemekler eşliğinde bir festival bekliyor. Port Alaçatı Şarap Festivali bu sene 24-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.Festivalde 15 ayrı üreticinin 130′a yakın şarabını tatma fırsatınız var. Katılan üreticiler; Arcadia, Büyülübağ, Diren, Doluca, Kavaklıdere, Kayra, Pamukkale, Sevilen, Şato Nuzun, Umurbey, Urla, Vinkara, Vinoluş, Yazgan ve Yücel. Ayrıca etkinlik boyunca seminerler var. Tüm etkinlikler ücretsiz. Bir çok yerli şarabı tadabileceğiniz aynı zamanda Ege tatlarını deneyebileceğiniz tatilinize renk katacak keyifli 3 gün sunuyor festival.

http://egenintuzu.wordpress.com/2011/06/17/alacati-sarap-festivali/

2. Alaçatı Ot Festivali(03.04.2011)

Bu sene yöresel otların ve ot yemeklerinin bolca bulunduğu Alaçatı Ot Festivali, 3 Nisan günü Pazaryeri Cami Meydanında Alaçatı Belediyesinin katkıları ile ikinci kez düzenlendi. Yöreye özgü, dağ ve ovalardan beldeliler tarafından toplanan otlar ve otlardan yapılan yemeklerin sergilendiği ve yarıştığı meydana hem İzmir hem de İzmir dışından ilgi yoğundu.

http://www.ilovecesme.com/2011/04/26/konser-etkinlikler/2-alacati-ot-festivali

 

 

 

 

 

 

 

 

  

joomla компоненты

/